🕹️Çeviri - Genel Hatalar/Çözümler

Her Yamada Yaşayabileceğiniz Hatalar ve Çözümleri

Hatalar

  • Yamayı kurdum ancak oyun açılmıyor/çöküyor

  • Yama kurulu ancak oyun Türkçe olarak açılmıyor

  • Oyun açılırken "Error at hooking API" hatası geliyor

  • Bağlantı kurulamadı. Couldn't connect to server.

Çözüm 1

  • Oyunun kurulu olduğu klasörün yolunda herhangi bir klasör adında Rusça vb. karakterler bulunuyorsa klasör isminden bu karakterleri silip/değiştirip yeniden denemeniz gerekiyor.

Çözüm 2

  • Yamalarımızın çalışması için gerekli paketleri içeren kurulum dosyasını bu linkten indirip kurun. Daha önce kurduysanız yeniden çalıştırıp onarım yapın ve sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın..

  • Yukarıdaki linkle ilgili bir sorun yaşarsanız alternatif olarak: Bu linke tıklayın, sol üstte yer alan mavi "Download" kutucuğuna tıklayın, herhangi bir bayrağı seçip zip dosyasını indirin. Klasöre çıkardıktan sonra içerisinde bulunan install_all adlı uygulamayı çalıştırın. Gerekli programlar otomatik olarak kurulacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra ekrandaki uygulamalar otomatik olarak kapanacaktır. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Önemli Not: Linkteki kurulumdan sonra bilgisayarınız yeniden başlatma uyarısı vermese bile bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Aksi takdirde programlar devreye girmez.

Yukarıdaki kurulumu yapmış olmanıza rağmen oyun hâlâ Türkçe açılmıyorsa yama dosyaları antivirüs programınız veya Windows Defender tarafından engellenmiştir.

Çözüm 3

Windows'un varsayılan virüs programı olan Defender'ı kullanıyorsanız:

Windows Güvenliği -> Virüs ve Tehdit Koruması -> Koruma Geçmişi -> Bu kısımda oyunun klasörü içerisinde engellenen dosyaları seçip Eylemler kısmından Geri Yükle seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Yamalarda antivirüs kaynaklı sorun yaşamamak için Virüs ve Tehdit Koruması -> Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları -> Dışlamalar -> Bu kısımda oyunun klasörünü dışlama olarak eklerseniz Windows Defender o klasörü kontrol etmez.

Windows'un varsayılan virüs programı haricinde bir virüs programı kullanıyorsanız:

Kullandığınız antivirüs programı üzerinden oyunun kurulu olduğu klasörü dışlamalara eklemeniz ve yakalanan yama dosyasını karantinadan çıkarmanız gerekmektedir. Yaygın kullanılan bazı yazılımlara ait çözüm adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kaspersky

Ayarlar -> Genel Ayarlar -> İstisnalar -> Sekmesine giriş yaparak oyunun kurulu olduğu ana klasörü seçin. Böylelikle Kaspersky oyun klasörü içerisinde herhangi bir tarama yapmayacak ve yama dosyalarına zarar vermeyecektir. Detaylı bilgi için Kaspersky'ın web sayfasında yer alan dökümanı inceleyebilirsiniz.

Bitdefender

Koruma -> Antivirüs -> Ayarlar -> İstisnaları Yönet -> Sekmesine giriş yaparak oyunun kurulu olduğu ana klasörü seçin. Böylelikle Bitdefender oyun klasörü içerisinde herhangi bir tarama yapmayacak ve yama dosyalarına zarar vermeyecektir. Detaylı bilgi için Bitdefender'ın web sayfasında yer alan dökümanı inceleyebilirsiniz.

Avast

Menü -> Ayarlar -> Genel -> İstisnalar -> Sekmesine giriş yaparak oyunun kurulu olduğu ana klasöre ait dizini kopyalayıp ilgili kutucuğa yapıştırın. Böylelikle Avast oyun klasörü içerisinde herhangi bir tarama yapmayacak ve yama dosyalarına zarar vermeyecektir. Detaylı bilgi için Avast'ın web sayfasında yer alan dökümanı inceleyebilirsiniz.

Listede yer almayan antivirüs yazılımları için web sayfaları üzerinden araştırma yapabilir ve sorun yaşamanız halinde Discord sunucumuzda yer alan yardım kanalından bizlere ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Yama dosyaları bir kez antivirüs tarafından engellendikten sonra antivirüs programını kapatmanız/devre dışı bırakmanız bir işe yaramaz. Yukarıda belirtilen şekilde engellenen dosyalara izin vermeniz gerekiyor.


Çözüm 4

Oyun açılırken gelen yama ekranında "Bağlantı kurulamadı. Couldn't connect to server" uyarısı alıyorum.

Yama kurulduktan sonra açılan yama notlarını kontrol edin. Yama kurulduktan sonra açılan yama notlarını kapattıysanız oyunun kurulu olduğu klasörden tekrar açabilirsiniz. Bu işlemden sonra sorun hâlâ devam ederse;

Bazı antivirüs uygulamaları, yama dosyalarımızın internete bağlanmasını engelleyebilir. İlk olarak yukarıda yer alan Çözüm 3'te anlatıldığı şekilde oyunun kurulu olduğu ana klasörü ve uygulamamızı dışlamalara ekleyerek yamayı kurmayı tekrar deneyin. Bu işlemden sonra sorun hâlâ devam ederse;

Oyununuz korsansa indirdiğiniz korsan sürümün crack dosyası, oyunun ve yama dosyalarımızın internete bağlanmasını engelliyor olabilir. İndirdiğiniz oyun için farklı bir korsan sürüm ya da crack indirip tekrar deneyin.

Last updated