🗃️Yama Yükleme Konumunu Bulma

Yamaları yüklemek için oyunun yüklü olduğu klasörü seçmeniz gerekiyor. Oyununuzun yüklü olduğu konumu bulmak için buradaki adımları uygulayabilirsiniz.

Steam

Varsayılan olarak Steam oyunları “C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common” konumuna yüklenir. Oyunun konumundan emin olmak için; Steam'i açtıktan sonra "Kütüphane" sekmesinde solda oyuna sağ tıkladıktan sonra açılan menüden "Yönet" tuşuna basın, sonrasında Yerel Dosyalara Göz At tuşuna bastığınızda oyununuzun yüklü olduğu klasör açılacaktır.


Epic Games

Varsayılan olarak Epic oyunları “C:\Program Files\Epic Games” klasörüne yüklenir. Oyunun konumundan emin olmak için; Epic Games Başlatıcısı’nı açtıktan sonra soldan “Kütüphane” tuşuna tıklayın. Oyuna sağ tıklayın ya da isminin yanındaki üç noktaya tıklayın. Açılan menüden “Yönet” tuşuna tıklayın. Açılan menüden “Kaldır” tuşunun yanındaki klasör simgesine basınız. Tıkladığınızda oyununuzun yüklü olduğu klasör açılacaktır.


Ubisoft Connect

Varsayılan olarak Ubisoft Connect oyunları “C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\games” klasörüne yüklenir. Oyunun konumundan emin olmak için; Ubisoft Connect uygulamasını açtıktan sonra yukarıdaki Oyunlar/Games sekmesine tıklayın. Ardından Yüklenenler/Installed kısmının altındaki oyununuza sağ tıklayın ve Oyun detaylarını görüntüleyin/View game details tuşuna basın. Açılan sayfada soldaki menülerde alt kısımda bulunan Özellikler/Properties tuşuna basın. Açılan kısımda ikinci bölümde yer alan Klasör aç/Open folder tuşuna basın. Oyununuzun kurulu olduğu klasör açılacaktır.


Xbox

Varsayılan olarak Xbox oyunları “C:\XboxGames” klasörüne yüklenir. Oyunun konumundan emin olmak için; Xbox uygulamasını açın. Sol kısımdan oyuna sağ tıklayın ve “Yönet” tuşuna basın. Açılan menüden yukarıda bulunan “Dosyalar” kısmına tıklayın. Açılan ekrandan “Gözat” kısmına tıkladığınızda oyununuzun kurulu olduğu klasör açılacaktır.


EA

Varsayılan olarak Xbox oyunları “C:\Program Files\EA Games\” klasörüne yüklenir. Oyunun konumundan emin olmak için; EA uygulamasını açın. Sol kısımdan oyuna bir kez tıklayın. Açılan ekranda mavi Play tuşunun yanındaki “Manage” tuşuna tıklayın. Açılan ufak menüden “View properties” kısmına tıklayın. Açılan ekranda sağ kısımda yer alan “Browse” tuşuna bastığınızda oyununuzun kurulu olduğu klasör açılacaktır.


Korsan Oyunlar

Korsan oyunlarda varsayılan olarak tek bir konum olmadığı için konumu elle kontrol etmek gerekmekte. Bunun için; Masaüstündeki korsan oyun simgesine sağ tıklayıpDosya Konumunu Aç” seçeneğine tıklayın. Tıkladığınızda oyununuzun yüklü olduğu klasör açılacaktır.

Last updated