🕹️Çeviri - Genel Hatalar/Çözümler

Her Yamada Yaşayabileceğiniz Hatalar ve Çözümleri

Hatalar

  • Yamayı kurdum ancak oyun açılmıyor/çöküyor

  • Yama kurulu ancak oyun Türkçe olarak açılmıyor

  • Oyun açılırken "Error at hooking API" hatası geliyor

Çözümler

  • Oyunun kurulu olduğu klasörün yolunda herhangi bir klasör adında Rusça vb. karakterler bulunuyorsa klasör isminden bu karakterleri silip/değiştirip yeniden denemeniz gerekiyor.

  • Yamalarımızın çalışması için gerekli paketleri içeren kurulum dosyasını bu linkten indirip kurun. Daha önce kurduysanız yeniden çalıştırıp onarım yapın.

Önemli Not: Linkteki kurulumdan sonra bilgisayarınız yeniden başlatma uyarısı vermese bile bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Aksi takdirde programlar devreye girmez.

Yukarıdaki kurulumu yapmış olmanıza rağmen oyun hâlâ Türkçe açılmıyorsa yama dosyaları antivirüs programınız veya Windows Defender tarafından engellenmiştir.

Windows'un varsayılan virüs programı olan Defender'ı kullanıyorsanız:

Windows Güvenliği -> Virüs ve Tehdit Koruması -> Koruma Geçmişi -> Bu kısımda oyunun klasörü içerisinde engellenen dosyaları seçip Eylemler kısmından Geri Yükle seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Yamalarda antivirüs kaynaklı sorun yaşamamak için Virüs ve Tehdit Koruması -> Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları -> Dışlamalar -> Bu kısımda oyunun klasörünü dışlama olarak eklerseniz Windows Defender o klasörü kontrol etmez.

Windows'un varsayılan virüs programı haricinde bir virüs programı kullanıyorsanız:

Kullandığınız antivirüs programı üzerinden oyunun kurulu olduğu klasörü dışlamalara eklemeniz ve yakalanan yama dosyasını karantinadan çıkarmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için Discord kanalımızdaki yardım kanalından bize ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Yama dosyaları bir kez antivirüs tarafından engellendikten sonra antivirüs programını kapatmanız/devre dışı bırakmanız bir işe yaramaz. Yukarıda belirtilen şekilde engellenen dosyalara izin vermeniz gerekiyor.


Klasör İzinleri / Beklenmeyen Hata (3)

  • Yamayı yükledikten sonra oyun açılışındaki yama ekranında "Klasör izinlerini aktif edin/Oyun açılırken Beklenmeyen bir hata meydana geldi..(3)" hatası alıyorum.

Çözüm

Oyununuzun kurulu olduğu klasör için bazı izinlerin verilmesi gerekmektedir. Rehberimizdeki adımları takip ederek gerekli izinleri verebilirsiniz.

NOT: Oyununuz taşınabilir bir diskte ya da formatı NTFS olmayan bir diskte yer alıyorsa bu izinleri verebilmek için diskinizin NTFS formatına sahip olması gerekmektedir. Çoğu taşınabilir disk ExFAT ya da FAT32 gibi formatlara sahiptir ve uygulamanız gereken izinler bu formatlarda sorun çıkarmakta ve yamalarımızla sorun yaratmaktadır. Çözümü için taşınabilir diskinizi NTFS olarak biçimlendirmeniz gerekmektedir.

UYARI: Disklerde format değişimi için diskin biçimlendirilmesi gerekmektedir. Biçimlendirme işleminden önce diskin içerisindeki verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Unutulan/silinen verilerden Anonymous Çeviri sorumlu değildir.

Last updated